close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 1 czerwca 2017

  Zagadnienia szeroko pojętej agendy cyfrowej były przedmiotem rozmów i dyskusji z partnerami niemieckimi w trakcie wizyty Sekretarza Stanu w Ministerstwie cyfryzacji RP/ Pełnomocnika Rządu RP ds. Jednolitego Rynku Cyfrowego Krzysztofa Szuberta w Berlinie, w dniach 30-31 maja.

   Minister Szubert wziął udział w panelu dyskusyjnym w trakcie konferencji „Connected Citizens Summit 2017” organizowanej przez Politico i Die Welt. Odbył również spotkanie ze swoim odpowiednikiem w Federalnym Ministerstwie transportu i infrastruktury cyfrowej Niemiec Rainerem Bomba, w czasie którego nakreślono perspektywy dalszej współpracy Polski i Niemiec w obszarze agendy cyfrowej.

   

   

  Funkcja Pełnomocnika Rządu RP do spraw Jednolitego Rynku Cyfrowego ustanowiona została na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 marca 2017 r. Do zadań Pełnomocnika należą:

   

  Ø  analiza istniejących barier ograniczających urzeczywistnienie zasad Jednolitego Rynku Cyfrowego, w tym ograniczających rozwój usług realizowanych online, i przedstawianie propozycji ich zniesienia;

  Ø  opracowywanie kierunków rozwoju gospodarki elektronicznej, spójnej z zasadami Jednolitego Rynku Cyfrowego;

  Ø  opracowywanie rozwiązań prawnych lub organizacyjnych zmierzających do urzeczywistnienia zasad Jednolitego Rynku Cyfrowego oraz ich monitorowanie;

  Ø  inicjowanie i prowadzenie współpracy z państwami członkowskimi Unii Europejskiej w celu wypracowania przedsięwzięć w zakresie wspólnego rynku usług realizowanych online.

   

  DBJhW_IXsAA4-7v
  DBJhYvMXkAAGNTP
  DBJms_OXUAEJ9nh
  DBJmsI0XYAE6IzU
  DBJmtuNXsAAOdkp
  DBJmuWkXsAAJ815
  IMG_4585

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: