close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 lipca 2017

  Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie prowadzi zapisy na rok szkolny 2017/2018

  Informacja SPK:

   

  Oferujemy dzieciom obywateli polskich czasowo przebywających za granicą oraz dzieciom ze środowiska polonijnego możliwość bezpłatnej nauki w Szkole Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym zgodnie z ramami programowymi kształcenia uzupełniającego dla szkolnych punktów konsultacyjnych i planami nauczania.

  Szkoła jest szkołą publiczną, działającą w ramach polskiego systemu oświaty. Nauka w SPK jest bezpłatna i umożliwia poznanie języka ojczystego, wiedzy o Polsce oraz jej obyczajów i kultury.

   Podstawową formą pracy Szkoły są zajęcia edukacyjne, które prowadzone są w systemie klasowo-lekcyjnym, dla każdej klasy raz w tygodniu przez wykwalifikowanych nauczycieli. Nasi uczniowie biorą udział w różnych konkursach, projektach i olimpiadach przedmiotowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Wystawiamy świadectwa szkolne zgodnie z polskim prawem oświatowym dla uzupełniającego systemu nauczania. 

  Nasza biblioteka zapewnia wszystkim uczniom i ich rodzicom szeroką gamę podręczników, lektur i wydawnictw encyklopedycznych. Uczniowie w naszej szkole korzystają z bezpłatnych podręczników, m.in. „Nasz elementarz”, "Nasza szkoła". Naszym uczniom przysługuje legitymacja szkolna posiadająca ważność na terenie Polski.

  Istnieje także możliwość przygotowania do egzaminu maturalnego w ramach kształcenia na odległość w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Warszawie.                    

   Dodatkowe informacje:

       e-mail: berlin@orpeg.pl

    siedziba szkoły:

   Sächsische Str. 58

  10707 Berlin

  budynek Robert-Jungk-Oberschule

  parter, pok. 007.

   Składanie wniosku o przyjęcie do SPK Berlin oraz wymaganej dokumentacji:

  środa - godz.  16.30 - 18.00

  czwartek  - godz.  16.00 – 20.30

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: