close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 28 września 2018

  Ambasador Rzeczypospolitej w Niemczech, prof. Andrzej Przyłębski, był gościem honorowym i głównym mówcą 19. Wschodnioeuropejskiego Salonu (Osteuropa Salon). W swoim przemówieniu Ambasador poruszył kwestię bieżących stosunków polsko-niemieckich.

   

   

  Gospodarze spotkania, German Eastern Business Association i Commerzbank AG, zaprosili liczne grono gości z kręgów niemieckich przedsiębiorstw oraz reprezentantów świata gospodarki i polityki.

   

  Przedmiotem spotkania przy Bramie Brandenburskiej były przede wszystkim polityczne i ekonomiczne warunki ramowe dla inwestycji i handlu w Polsce oraz stan i dalsze pogłębianie polsko-niemieckich stosunków gospodarczych, które rozwijają się imponująco. Polska jest najważniejszym partnerem wśród państw, w których angażuje się German Eastern Business Association. Polsko-niemieckie stosunki gospodarce wyróżniają się poza tym stałym wzrostem, volumen handlowy osiągnął w 2017 r. 111 miliardów Euro.

   

  W porównaniu do ubiegłorocznych danych bilateralna wymiana towarowa wzrosła od stycznia do lipca 2018 r. o 8,2 procent.

   

  W Polsce działa już około 6.500 niemieckich firm, w Niemczech zaś jest około 1.800 polskich przedsiębiorstw.

   

  Bezpośrednio po przemówieniu, Pan Ambasador odpowiadał na pytania gości. Był to pierwszy Osteuropa Salon po fuzji Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft i Osteuropaverein der deutschen Wirtschaft.

   

  S
  S
  S

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: