close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 22 maja 2017

  Przed ratuszem dzielnicy Berlin-Reinickendorf odbył się festyn polonijny „Dzień Polonii”. Zorganizowany został wspólnie przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Berlinie i Polską Radę Związek Krajowy w Berlinie.

  Patronat nad świętem Polonii objął po raz kolejny burmistrz dzielnicy Reinickendorf Frank Balzer, który udostępnił na festyn polonijny plac przed ratuszem wraz z zapleczem.

   

  W ramach części oficjalnej zebranych powitali: Kierownik Wydziału Konsularnego Marcin Jakubowski, Prezes Polskiej Rady Związku Krajowego w Berlinie Ferdynand Domaradzki oraz burmistrz dzielnicy Reinickendorf. Przez cały dzień na placu przed ratuszem Reinickendorf odbywały się występy zespołów muzycznych m.in. berlińskiego zespołu folklorystycznego „Krakowiacy" oraz przybyłej z Republiki Czeskiej polonijnej „Kapeli Lipka”. W godzinach popołudniowych  wystąpiły berlińskie polonijne zespoły rockowe. Kulminację wieczoru stanowił występ Urszuli z zespołem.

   

  Na placu przed budynkiem rozstawiono namioty z kilkudziesięcioma stanowiskami promocyjnymi. Promowały się na nich instytucje i organizacje polonijne, które prezentowały swój dorobek i zachęcały odwiedzających do zaangażowania się w działalność polonijną. Swoje stanowiska miały także  polskie regiony i samorządy (m.in. woj. lubuskie, gmina i miasto Międzyrzecz). Oprócz tego promowały się polskie i polonijne firmy, oferowane były potrawy tradycyjnej polskiej kuchni.

   

  W festynie wzięło udział kilka  tysięcy osób zarówno ze środowiska polonijnego, jak i Niemców.

  20170521_195520
  IMG_1033
  IMG_1036
  IMG_1037
  IMG_1040

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: