close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 23 grudnia 2018

  W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w Czechach, decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, dzisiejsza niedziela (23.12.) jest w całej Polsce dniem żałoby narodowej.

   

   

  Ogłaszając żałobę narodową, Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że w całym kraju zostanie uczczona przynajmniej minutą ciszy pamięć naszych rodaków, którzy zginęli w wyniku wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego.

   

  - Przede wszystkim wielkie wyrazy współczucia dla najbliższych, rodzin. Czekamy przecież wszyscy na święta Bożego Narodzenia, te najbardziej rodzinne z wszystkich świąt i wtedy, kiedy najbardziej pragniemy tej atmosfery wspólnoty, a tu przychodzi taki nieopisany cios. Chcę tylko powiedzieć, że jesteśmy z Wami modlitwą i niech pan Bóg ma was w swojej opiece – powiedział Prezydent Duda. 

   

  Również Ambasador Andrzej Przyłębski za pośrednictwem portali społecznościowych złożył najszczersze wyrazy współczucia wszystkim polskim i czeskim rodzinom i bliskim tragicznie zmarłych górników.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: