close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 2 kwietnia 2014

  Szefowie dyplomacji Polski, Niemiec i Francji dyskutowali w Berlinie i Weimarze o przyszłości Europejskiej Polityki Sąsiedztwa oraz relacjach UE z Ukrainą i Rosją

  W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2014 r. z wizytą w Berlinie i Weimarze przebywał minister R. Sikorski w związku ze spotkaniem szefów dyplomacji Polski, Niemiec i Francji w ramach współpracy Trójkąta Weimarskiego.

   

  Ministrowie spraw zagranicznych Polski, R. Sikorski, Francji, L. Fabius i Niemiec, F.-W. Steinmeier, rozmawiali o przyszłości Europejskiej Polityki Sąsiedztwa i relacjach UE ze wschodnimi sąsiadami – zwłaszcza z Ukrainą i Rosją oraz dalszym działaniu na rzecz integracji Gruzji i Mołdawii z UE. Przyjęli także deklarację o nowych wyzwaniach stojących przed Europejską Polityką Sąsiedztwa (EPS) oraz wspólne oświadczenie w sprawie sytuacji na Ukrainie.

   

  W Berlinie ministrowie wzięli również udział w dyskusji ze studentami zorganizowanej przez Instytut im. J. Delors’a w Berlinie pt. „Jaki głos dla Europy?”.

   

  Przed rozpoczęciem programu w formacie trójstronnym minister R. Sikorski odebrał z rąk szefa niemieckiej dyplomacji F.W. Steinmeiera wywieziony z Muzeum Narodowego podczas II wojny światowej obraz Francersco Guardiego „Schody pałacowe”.

   

  PAP EPA MICHAEL REICHEL 2
  PAP EPA MICHAEL REICHEL 2
  new PAP EPA MAURIZIO GAMBARINI
  new PAP EPA MAURIZIO GAMBARINI
  PAP EPA MICHAEL REICHEL
  PAP EPA MICHAEL REICHEL
  Auswartiges Amt
  Auswartiges Amt

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: