close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 września 2017

  W imieniu organizatorów zapraszamy na wystawę „Polska Sztuka Współczesna” w Rathaus- Galerie Reinickendorf w Berlinie. Wystawa będzie dostępna do 10 grudnia 2017 r.

  Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z kilku dziedzin sztuki - malarstwa, grafiki warsztatowej i cyfrowej oraz tkaniny unikatowej. Znakomici artyści, jak i przedstawiciele młodego pokolenia z Polski, pokażą najciekawsze prace reprezentatywne dla swoich ośrodków akademickich, z Gdańska, Olsztyna, Koszalina, Szczecina, Poznania, Katowic, Łodzi i Warszawy.


  Wystawa przygotowana została przez stowarzyszenie Era Art z Gdyni we współpracy z samorządami m.in. województw pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz miasta Stargardu. W ramach ekspozycji zaprezentowano prace ponad 20 uznanych polskich artystów, wśród nich kilku mieszkających w Berlinie.

   

  Podczas wernisażu w dniu14 października 2017 r. słowo powitalne wygłosili Katrin Schultze-Berndt, członek zarządu dzielnicy Reinickendorf ds. budownictwa, oświaty i kultury. Przemawiali także Rafał Zając, prezydent Stargardu oraz reprezentujący Ambasadę wicekonsul M. Sorgowicki. Ze Stargardu pochodzi jedna z prezentowanych artystek oraz zarazem kuratorka wystawy, Bernadetta Wdzięczna.

   

   

   

  Zaproszenie

  Polnische Kunst der Moderne (12) (Copy)
  Polnische Kunst der Moderne (13) (Copy)
  Polnische Kunst der Moderne (14) (Copy)
  Polnische Kunst der Moderne (2) (Copy)
  Polnische Kunst der Moderne (22) (Copy)
  Polnische Kunst der Moderne (23) (Copy)
  Polnische Kunst der Moderne (25) (Copy)
  Polnische Kunst der Moderne (34) (Copy)
  Polnische Kunst der Moderne (35) (Copy)
  Polnische Kunst der Moderne (37) (Copy)
  Polnische Kunst der Moderne (38) (Copy)
  Polnische Kunst der Moderne (8) (Copy)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: